Скільки англійських слів мені потрібно знати?

Привіт усім! Мене звати Руслан (або, якщо ваша ласка, Рассел), упродовж багатьох років я мешкав у Британії та США, а останні двадцять років я викладаю англійську мову в Україні.

На думку знайомих англійців та американців, я володію англійською краще за багатьох носіїв мови. Мені здається (о, скромний я!), що це перебільшення, однак чути таку оцінку мені все ж таки приємно. )))

Окрім англійської та рідної української я володію російською, німецькою, польською, іспанською та латиною. Попри впевненість більшості людей, що іноземні мови – це складно, я переконаний, що будь-хто здатен вивчити будь-яку іноземну мову, і англійська – чи не найлегша з них.

У цьому блозі я ділитимуся з вами власними лайф-хаками із вивчення іноземних мов. Я тривалий час навчав майбутніх перекладачів у вишах Києва – тож хіба не навчу і вас? Більше того, я уклав 2 англо-українські словники, тож хто як не я знає усе про лексичний запас та способи збільшити його?!

Хочете дізнатися, як вчити англійські слова швидко і легко? У наступних дописах я з радістю дам вам кілька корисних порад, і якщо ви використовуватимете хоча б кілька з них, тоді проблем зі збільшенням словникового запасу у вас точно не буде.

Чи варто турбуватися про поповнення словникового запасу? Звісно, варто. Чим більше слів ви знаєте, тим краще розумітимете іноземну мову і легше розмовлятимете нею. Якщо ви вчите англійську (а ви таки вчите її, якщо читаєте цей блог), то на кожному занятті ви вчите кілька нових англійських слів. Усіх вас цікавить питання: «Скільки англійських слів мені потрібно знати, щоб а) отримати високий бал на ЗНО, б) розмовляти із англійцем, в) прочитати «Гру престолів» в оригіналі? У цій статті ви дізнаєтеся відповіді на ці непрості питання.

Впевнений, ви щось десь чули про «активний і пасивний лексичний запас». Та чи задумувалися ви про те, що це, власне, таке – активний і пасивний словниковий запас? Словник Уїльяма Шекспіра містив усього близько 12 000 слів. Багато це, чи мало? Дивлячись, з чим порівнювати. Елочці Щукиній з «Дванадцяти стільців» Ільфа і Петрова цілком вистачало усього тридцяти слів. «Хо-хо! Хамітє, парніша!»

Словниковий запас (він же – лексичний запас) – це усі слова, які людина розуміє і використовує у мовленні. Словниковий запас зазвичай ділять на активний і пасивний.

Активний словниковий запас – це усі слова, які людина регулярно вживає в усному мовленні та на письмі. Пасивний лексичний запас – це сукупність слів, які людина знає і розуміє на слух чи під час читання, але у власному мовленні  не використовує. Певен, ви знаєте, що таке «агромеліорація». Але чи часто ви використовуєте це слово у власному мовленні? Та ото ж )))

Зазвичай обсяг пасивного лексичного запасу людини у кілька разів більший за обсяг активного. Цей обсяг змінюється щодня: якісь слова ми сьогодні почуємо вперше, а якісь – на жаль – забудемо.

Важко підрахувати, скільки є слів у англійській мові. Та й узагалі, що саме рахувати: лише слова, чи слова та їх словоформи; варто враховувати сленг, жаргон, спеціальні терміни тощо? Не хотілося б починати дискусію про це тут, тож просто розповім про скромну контору «Global Language Monitor» (а коротко – GLM) зі штату Техас (тут живуть ковбої, бейбі!), що у США.

GLM спостерігає за розповсюдженням англійської мови у світі і старанно фіксує нові слова уже понад 15 років. Ця організація враховує як слова, занесені у відомі словники англійської мови (такі як Oxford English Dictionary, Merriam-Webster’s тощо), так і нові лексичні одиниці у газетах та журналах, електронних засобах масової інформації, блогах та соціальних мережах.

Саме GLM знає, скільки слів зараз нараховує англійська мова. Станом на сьогодні їх рівно 1 005 366! Хочете дізнатися, яке англійське слово і коли саме стало ювілейним, мільйонним? Подивися відео за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=wbm-FSkdgEY і напиши відповідь у коментах!

За підрахунками техасців, нове англійське слово з’являється раз на 98 хвилин. Тобто щодня англійська мова поповнюється майже п’ятнадцятьма словами! Щоб офіційно стати «новим англійським словом», неологізм повинен засвітитися у ЗМІ та соцмережах щонайменше 25 000 разів! Як тільки отримаю 25 тисяч підписників, вигадаємо нове слово і змусимо офіційно внести його до лексичного складу англійської мови. )))

Отож, англійська мова налічує більше 1 000 000 слів. Але скільки з них вам реально треба знати? Вважається, що пересічній людині достатньо мати у активному запасі близько 1 500 найбільш уживаних слів, щоб не губитися у щоденних побутових ситуаціях. Знаючи півтори тисячі слів і правила словотворення ви зможете і про себе розповісти, і квитки на літак замовити, і допомогти іноземцю дійти до готелю.

Однак, якщо ви хочете читати книги, журнали та статті у інтернеті англійською мовою, то для розуміння прочитаного вам знадобиться не менше 3 000 – 4 000 слів. Загалом вважається, що активний лексичний запас освіченого носія мови (хоч британця, хоч американця – один чорт) складає від 10 до 20 тисяч слів. Пасивний запас буде удвічі, а то й утричі більшим.

Отож, якщо ви засвоїте навіть 3-4 тисячі англійських слів та кілька правил словотворення, я не боятимуся відпустити вас на батьківщину Шекспіра чи Уїтмена.

Не забувайте лише, що це мають бути широковживані слова, а не щось на кшталтailurophile! Не питайте вашу вчительку англійської, що значить це слово, звідки їй знати? )))

Краще дізнайтеся значення цього слова самі та напишіть про це у коментах. Бажаю вам успіхів у вивченні англійської, і тримаймося разом! У наступному дописі я розповім, що таке рівні володіння англійською мовою, і вас уже не ставитимуть у глухий кут усі ті А2 та С1! Вчіть англійську, і нехай буде з вами сила!

м. Київ, вул. Княжий Затон 10-А
(3 поверх), оф. 3 і 4, над магазином “Стєкляшка”.
eton-school@ukr.net
+38 (099) 555-03-41
+38 (097) 074-97-58
м. Київ, вул. Княжий Затон 10-А
(3 поверх), оф. 3 і 4, над магазином “Стєкляшка”.
eton-school@ukr.net
Розробка та дизайн - DK web-studio