Що означає рівень володіння англійською мовою: від А0 до С2 ?

Привіт усім, хто вивчає англійську мову. Думаю, ви вже читали мій допис про необхідний словниковий запас (Скільки англійських слів мені потрібно знати?) Сьогодні я хотів би відповісти на питання, яке часто ставлять мої учні: Що означають рівні володіння англійською мовою? Чим відрізняється А1 від В2, а Beginner від ElementaryСкільки слів треба вивчити, щоб розмовляти англійською як native speaker?

Багатьох трішки заплутує той факт, що існують дві паралельні системи визначення вашого рівня. Одна з них використовує позначення А0, А1, А2, В1, В2, С1 та С2, а інша – слова Beginner, Elementary, Pre-Intermediate,  Intermediate, Upper-Intermediateта Advanced. Як співвідносяться ці системи, я вам зараз і розповім.

Є на білому світі така собі акредитована Єврокомісією з питань освіти організація під назвою ALTE – The Association of Language Testers in Europe (http://www.alte.org/). ALTE розробила шкалу рівнів володіння іноземними мовами. Згідно з нею, за рівнем володіння іноземною мовою усі студенти діляться на шість рівнів: від базового A1 та A2, через середні B1 та B2 до високого рівня володіння мовою C1 та C2. Якщо ж хтось каже, що його рівень володіння англійською – А0, то це означає, що у школі він вивчав суахілі, і англійської не знає взагалі.

Однак, вивчаючи англійську у Центрі іноземних мов Ітон (www.ітон.укр) чи у інших настільки ж хороших школах, ви безперечно помітили, що багато базових підручників (скажімо Speakout від Pearson Longman чи Solutions від Oxford University Press) на титульній сторінці можуть і не мати подібних позначень. Зазвичай на підручнику зазначено лише один з шести рівнів: Beginner, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate та Advanced. Такої класифікації дотримуються багато курсів англійської мови, які використовують комунікативний підхід у навчанні.

Як же зрозуміти, якому рівню відповідає, скажімо, ваш А2? Підтвердження якого рівня чекати на міжнародному іспиті, якщо ви успішно закінчили вивчення на рівні Upper-Intermediate? Усе тут, у цій таблиці!

Як бачите, супер-дупер рівень Advanced, який у якості найвищого пропонують майже усі мовні школи, відповідає лише середньому рівню В2 за шкалою ALTE. Якщо ж ви маєте рівень від Beginner до Upper-Intermediate включно, складати міжнародні мовні іспити вам може бути ще зарано. Якщо ви плануєте вступати до коледжу англомовної країни або отримати престижну роботу у міжнародній компанії, то вам доведеться не просто сказати, що ви досягли рівня Advanced, але й показати сертифікат про складання іспитів на кшталт  CAE, TOEFL чи IELTS – і з відповідним результатом.

Усі ці іспити мають свою градацію у балах і відповідають зазначеним вище рівням за шкалою ALTE та CEFR. Курси підготовки до міжнародних мовних іспитів тривають не менше одного навчального року. Мрія кожного неносія мови – це Certificate of Proficiency in English (CPE), документ, згідно з яким ви володієте англійською майже так само вільно, як і рідною мовою.

Зрозуміти, на який рівень ви зможете претендувати у кінці семестру, ви зможете, подивившись на обкладинку свого підручника, або запитавши у викладача. Підручник, зазвичай, буде досить точно визначати ваш рівень, а граматика може дещо дезінформувати вас. Скажімо, на синьому підручник “English Grammar In Use” Реймонда Мерфі написано, що він відповідає рівню Intermediate. Однак обсягу, який він охоплює, вистачить і для складання іспиту FCE просунутого (тобто Advanced) рівня.

Звісно, ніхто не судитиме про рівень володіння вами англійською мовою лише за обсягом словника або тим, що ви знаєте Passive Voice. Однак кожному хочеться дізнатися, скільки слів треба вивчити, щоб вийти на рівень В2 чи С1.

Як не дивно, офіційно ніхто не вказує, скількома словами треба володіти для переходу на той чи інший рівень. З досвіду скажу, що:

  • Для успішного складання мовного іспиту на рівень A1 необхідно мати у активному словнику близько 1000 слів (для говоріння), і ще від 500 до 1000 – у пасивному запасі (для розуміння прочитаного і аудіювання). Йдеться про найуживаніші лексичні одиниці (так званий Basic English). Слід знати кілька основних значень для кожного з цих слів та вміти вживати їх у різних граматичних формах.
  • Для складання іспиту на рівень A2 треба знати 2000 слів активно і ще до 2000 пасивно (тобто усього близько 4000).
  • На рівні B1 потрібно опанувати близько 3500 слів активно і ще стільки ж пасивно (тобто усього близько 7000).
  • На рівні B2 потрібно оволодіти понад 5000 слів активно і ще 4000 – 5000 пасивно (тобто усього близько 9000 – 10 000).
  • На рівні C1 ви матимете щонайменше 6500 слів у активному словниковому запасі і ще близько 5000 – 6000 у пасивному (тобто разом близько 12000).
  • На рівні C2 ви активно використовуватимете близько 8000 – 9000 слів і матимете аналогічний пасивний лексичний запас (тобто разом понад 16000 слів).

Як бачите, перехід з одного рівня до іншого нерідко передбачає зростання словникового запасу на тисячі слів! Тому не обмежуйтеся двома-трьома заняттями на тиждень на курсах іноземних мов. Якомога частіше читайте книги, слухайте радіопередачі та пісні, і дивіться фільми мовою, яку ви вивчаєте.

Не обмежуйтеся словом very та сотнею прикметників, вивчених ще у школі.
Дізнайтеся, як сказати одним словом very old, very big та very cold і напишіть про це у коментарях. Бажаю вам успіхів у навчанні! Вчіть англійську, і нехай буде з вами сила!

м. Київ, вул. Княжий Затон 10-А
(3 поверх), оф. 3 і 4, над магазином “Стєкляшка”.
eton-school@ukr.net
+38 (099) 555-03-41
+38 (097) 074-97-58
м. Київ, вул. Княжий Затон 10-А
(3 поверх), оф. 3 і 4, над магазином “Стєкляшка”.
eton-school@ukr.net
Розробка та дизайн - DK web-studio